Vill du, eller någon du känner, arbeta med hälso- och friskvård? Bli expert på anatomi och fysiologi? Välkommen på informationsträff i Stockholm! Vi berättar om osteopatprogrammet, hur det är upplagt och vad du kan förvänta dig som student på Skandinaviska Osteopathögskolan. Har du inte möjlighet att besöka oss i Stockholm är du välkommen att kontakta oss på telefon +46 31 16 08 05 för att boka tid för ett studiebesök när det passar dig.

När: Lördag den 3 december kl 13.30-14.45
Var: Gästrikegatan 17, Stockholm
Pris: Kostnadsfritt
Sista anmälningsdag: Den 28/11 till info@osteopathogskolan.se. Ange för- och efternamn samt ev fler antal besökare du tar med dig.

Hjärtligt välkommen!

P.s Informationsträffar i Göteborg och Malmö är planerade till februari/mars 2017. Mer information kommer senare. Kika in på osteopathogskolan.se eller följ oss på Facebook och Instagram.